Podczas otwartych konsultacji społecznych we Włocławku, Bobrownikach i Nieszawie ENERGA zaprezentowała pięć wstępnych lokalizacji pod budowę drugiego stopnia na Wiśle. Eksperci przedstawili szczegóły założeń oraz innowa
Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu. Tegoroczne Targi minęły pod znakiem rekordowej liczby odwiedzających i rozmów o efektywnym wykorzystaniu zasobów.Poleko to
17 października 2019 r.Nowy spin-off z UW: szkodliwy chrom można wyeliminować bez szkody dla efektów wizualnychNa Uniwersytecie Warszawskim powstała spółkaspin-off o nazwie Inelco, która specjalizuje się w produkcji innowacy
Przyszłość kilku kluczowych gatunków morskich jest poważnie zagrożona w wyniku wzrastającego zakwaszenia oceanów. W czasopiśmie Biogeosciences opublikowane zostały wyniki dwóch współfinansowanych ze środków unijnych proj
Warszawa, czerwiec 2021Informacja prasowa8 czerwca – Światowy Dzień OceanówMoje nawyki, które chronią morza i oceany 1. używaj mniej plastiku2. pij wodę z kranu3. segreguj śmieci4. nie śmieć na ziemię, bo ka�
Ponad 47 tysięcy kilometrów na liczniku, w bazie tras rowerowych – ponad 600 pozycji i duże przetasowania w rankingu województw. Tak wygląda bieżąca sytuacja w akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatyczn
Wolontariusze ING wraz z Nadleśnictwem Katowice przeprowadzili na początku października br. akcję budowy lizawek dla zwierząt leśnych. Wykonano 15 lizawek, dzięki którym zwierzyna w okresie zimowym będzie mogła uzupełniać b
Ponad połowa z szacowanej na 27,5 mln zł inwestycji na rozbudowę i modernizację sieci ciepłowniczej w Ostrołęce zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wkrótce ENERGA OPEC otrzyma pierwszą transzę w wysokości 2
Warszawa, 11 sierpnia 2020 r.Smaki lata i jesieni zamknięte w słoiku – smakowita domowa spiżarnia z AppetitąPóźne lato i wczesna jesień to doskonały czas na przygotowanie zapasów na zimę. Aby w pochmurne i mroźne dni prz
Przeciętna europejska rodzina, składająca się z 4 osób, w trakcie codziennych zakupów zużywa rocznie ok. 1,5 tysiąca toreb jednorazowych.[1] W okresie przedświątecznym ilość zużywanych toreb foliowych zdecydowanie wzrasta.